Må tilrettelegge for langt flere bobiler

Fjorårets invasjon av bobiler til Risør er et signal om at man må være i forkant denne sommeren. For de fleste tror det blir vel så mange på besøk i år.

Tekst og foto: Tore Myrberg

De to siste helgene har de vært fullt på bobilparkeringen på Tjenna, og det til tross for at vi snakker slutten av februar og begynnelsen av mars. Det bør bety at man allerede nå legger planer for hvordan man skal løse sommeren.

– Det er helt klart viktig å få etablert flere gode oppstillingsplasser for bobiler som kommer til Risør. Og det i god tid før sesongen starter, sier Magnus Stø Kittelsen (FrP)

Mange gode plasser

Han mener mulighetene til å finne flere steder hvor bobilturistene er velkomne er gode i Risør.

– Slik som Risør videregående skole og Risørhallen er to gode alternativer. Men, også slik som Randvik, Buvika, Søndeled og eventuelt andre private tilbydere.

For det er jo også slik at bobilturistene har muligheter ved kommunens campingplasser.

– Vi har så mange flotte plasser. Samtidig så vi i fjor at de helst vil ned mot sentrum.